LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PPE thirrje të fortë Bashës/ Respekto statutin, mos merr vendime të dëmshme

6 Nëntor 2021, 19:22, Politikë CNA
PPE thirrje të fortë Bashës/ Respekto statutin, mos merr vendime

Ish eurodeputetja Doris Pack ka reaguar ashpër ndaj kreut të PD Lulzim Basha i cili po tenton të uzurpojë FRPD dhe Lëvizjen e Gruas.

Si kryetarja e Gruas në PPE, Pack i bën thirrje Bashës të respektojë statutin dhe të tërhiqet nga veprimet e dëmshme dhe të pakuptimta.

?Si kryetarja e Gruas së PPE-së unë i bëj thirrje Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, zoti Lulzim Basha, të respektojë statutin e Lidhjes së grave në PD dhe të mos marrë vendime të pakuptimta dhe të dëmshme?, shkruan Pack në Twitter./CNA.al

Lajmet e fundit nga