LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Organizata Europiane e Studentëve të shqetësuar për veprimet e Bashës/ “Tërhiqu menjëherë, FRPD është e pavarur”

6 Nëntor 2021, 16:01, Politikë CNA
Organizata Europiane e Studentëve të shqetësuar për veprimet

Organizata Europiane e Studentëve ka reaguar pas vendimit të kryetarit të opozitës Lulizm Basha për shaplljen e zgjedhjeve për kreun e FRPD.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, ata i bëjnë thirrje Bashës të tërheqë thirrjen e tij në lidhje me zhgjedhjet duke e quajtur atë të pabazë.

Sipas tyre, FRPD është një organizatë e pavarur me statu dhe është jetike që partnerët të lejohen të jenë të lirë dhe të vendosin vetë për proceset e tyre.

?Jemi thellësisht të shqetësuar nga lajmet që vijnë nga Shqipëria.

I bëjmë thirrje kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha , të tërheqë menjëherë thirrjen e tij të pabazë në lidhje me zgjedhjet në organizatën tonë anëtare, FRPD Shqipëri.

FRPD është organizatë e pavarur me statut, dhe është jetike për ne si organizatë të kemi partnerë të cilët lejohen të jenë të lirë dhe të vendosin vetë proceset e tyre.

Sigurimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme në FRPD, është jetike për të ardhmen e partneritetit tonë.

Forumi Rinor i Partisë Demokratike

Detajet e plota në komente ??, shkruhet në postim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga