LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Basha i tmerruar nga Foltorja për Rininë!’/ Lisandër Hoxha: Vendimi për FRPD pa asnjë bazë

6 Nëntor 2021, 12:12, Politikë CNA
‘Basha i tmerruar nga Foltorja për Rininë!’/ Lisandër

Ish nënkryetari i FRPD, Lisandër Hoxha ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të shpallur zgjedhjet në FRPD, vendim që u cilësua nul nga Belind Këlliçi.

Hoxha shprehet se Basha po hakmerret politikisht ndaj rinisë demokrate të FRPD pse deklaroi se një pjesë do i bashkohet Foltores së Rinisë që do të mbledh ditën e nesërme Sali Berisha.

?Forumit Rinor te PD, i cili te dha gjithçka deshe, nuk i the asnjehere faleminderit, Kryetar!Qe prej 2015 dhe deri me sot, me qindra te rinj te FRPD jane burgosur ne aksionet politike te PD. Te gjithe u ndjeme te tradhtuar ne 2017 dhe perseri ne 2021 kur u talle me rinine. Une te paralajmerova, Lulzim Basha, publikisht per katastrofen dhe te tregova se dinjiteti dhe morali njerezor eshte akoma nje vlere mes te rinjve demokrat.

Mbreme ke urdheruar, pa asnje baze, te hapesh garen per FRPD. Nje urdher lufte nga nje Gjeneral pa ushtri, nje Kryetar pa Parti. Askush nuk te bindet me jashte katit te dyte te selise se Partise Demokratike, z. Basha. Hakmarrja juaj prej neandertali politik te shkolluar ne Europe nuk te nderon aspak. Perbuzja ndaj te rinjve me aktiv, qe bene burg per ju, nuk eshte tipar lidershipi, por eshte tipar skutherie. Te rinjte jane te paret qe folen per krizen politike ne PD dhe kerkuan hapjen e debatit politik brenda shtepise tone. Une erdha ne deren e Partise Demokratike dhe te kerkova kete gje publikisht sapo i humbe zgjedhjet e pahumbshme te 25 Prillit. Heshtja prej fajtori dhe strukja ne divanin e zi te zyres nuk i zgjidhi problemet. Sot ke kunder te gjithe strukturen e FRPD.

Foltorja me rinine eshte ajo e cila te tmerron me shume se gjitheçka tjeter sepse e di mire efektin e saj. Perbuzja qe ke treguar ndaj nesh eshte kthyer ne nje sfide, e cila do te mbyllet me largimin tend, z. Basha, nga drejtimi i Partise Demokratike. 11 Dhjetori eshte dita e gjykimit per te gjithe stabilokratet qe mendojne se do e mbajne peng Partine Demokratike. Zoti i bekofte te rinjte demokrat!?, shkruan Hoxha.

Lajmet e fundit nga