LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Endira Bushati kritika Bashës/ Në ditë zie gjen kohën për ‘shkarkime’ në FRPD

5 Nëntor 2021, 19:41, Politikë CNA
Endira Bushati kritika Bashës/ Në ditë zie gjen kohën

Ish-anëtarja e Kryesisë së PD-së, Endira Bushati ka kritikuar kreun e PD, Basha, s ai takon vendimit të këtij të fundit për shpalljen e zgjedhjeve në FRPD.

Bushati shprehet se Basha në vend që të reagojë për çështje me interes publik, të tilla si vendimi i Gjykatës Kushtetuese për 30 Qershorin apo abstenimin e PD në Parlament për borxhin 770 milionë euro, përkundrazi, edhe në ditë zie gjen kohë për të ?shkarkuar? drejtuesit e FRPD.

?Pikërisht këtë javë, kur të gjithë kritikët e tij, rezervoheshin për shkak të zisë familjare?.

LB hesht për abstenimin e PD në Parlament për borxhin 770 milionë euro?.Hesht për Vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet lokale të 30 qershorit?.

Por?.gjen kohën?.edhe në zi?..për të ?shkarkuar? drejtuesit e FRPD, gjoja në emër të garës?.Vetëm e vetëm se Belind Këlliçi Kryetari i FRPD dhe Kryesia e FRPD mbështet Foltoren e Sali Berishas?.dhe do të organizojnë të dielën takimin me të rinjtë, takimin e shpresës?.

Në kundërshtim me Statutin e FRPD?.sigurisht?.11 Dhjetori 2021?.sa larg!?, shkruan Endira Bushati në rrjetin social Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga