LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këlliçi “dhëmbë për dhëmbë” me Bashën/ "Mos uzurpo FRPD, po krijon përçarje të thella"

5 Nëntor 2021, 19:13, Politikë CNA
Këlliçi “dhëmbë për dhëmbë” me

Kreu i FRPD dhe deputeti Belind Këlliçi në një deklaratë për shtyp ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të shpallur zgjedhjet për kreun e ri të FRPD.

Këlliçi është shprehur se PD është në një gjendje të vështirë dhe nuk është momenti për të uzurpuar institucionin apo FRPD, për të krijuar përçarje të thella brenda PD.

?Sot jemi këtu për të bërë të ditur se ky ka qenë një proces që e kemi nisur dhe vetë.

PD është në një gjendje të vështirë, gjykojmë se nuk është momenti për të uzurpuar institucionin apo FRDP apo për të krijuar përçarje të thella brenda PD.

Në momentin ku do të piqen kushtet, ne kemi detyrim statutor për të patur një fytyrë të re të FRPD?, është shprehur Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga