LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha flet me shifra konkrete/ “Në 8 vite janë rrënuar shqiptarët”

5 Nëntor 2021, 16:24, Politikë CNA

Lideri historik i shqiptarëve, Sali Berisha nga ?Foltorja? në Lushnje ka folur me shifra konkrete sa i takon mirëqënies sociale në vend, e cila sipas tij është ulur dukshëm këto 8 vitet e fundit të socialistëve në pushtet.

?Kjo diktaturë ka shkelmuar votën tuaj, por ia doli në këto 8 vite të rrëmbejë të gjitha pushtetet dhe të shtrojë partinë e marttirëve të Shqipërisë, PD-në.  Shqipëria përballet sot me regjimin më të keq në histori pas atij të Enver Hoxhës, rrënoi shqiptarët. 

Në këto 8 vite shqiptarët marrin 30 % më pak se në 2013, janë qytetarët më të keqpaguar të Ballkanit dhe Evropës. Ne 8 vite më parë qëndronim në krye të vendeve të Ballkanit për pagën mesatare. Në këto 8 vite pagesa juaj për shtetin është rritur me 40 %, paçka se u premtua shëndetësia falas. 

Kafshata e gojës për shqiptarët ishte 80 herë më e kushtueshme. U rrit përsëri me 10-15 %. Kisha një pedagoge të nderuar në zyrë. Tha ministrja na ka sjellë në shkolla listën me ushqime të shëndetshme që duhet t?u japim fëmijëve. 

Me të ardhurat e mia e të bashkëshortit, nuk e marrim dot atë listë. Imagjinoni çfarë talljeje, çfarë cinizmi. Kujdesi për fëmijët në Shqipëri dy herë më i ulët se në Kosovë?, deklaroi ish-kryeministri.

Më tej ai premtoi zotimin e tij para demokratëve, se ky regjim do të marrë fund së shpejti.

?Ne jemi këtu për t?u zotuar, këtë se pranojmë kurrë! Ne do përmbysim Edi Ramën!?, shtoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga