LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët/ Berisha: Mafia i ka shndërruar plehrat në miniera floriri

5 Nëntor 2021, 16:31, Politikë CNA

Ish kryeministri dhe lideri historik i PD Sali Berisha nuk ka nguruar të akuzojë qeverina sa i takon aferës së inceneratorëve.

Nga Lushnja, ku po mban Foltoren e rradhës, Berisha deklaroi se asnjë incenerator nuk po funksionon, ndërsa theksoi se Shqipëria digjet në plehra, sepse sipas tij mafia e ka shndërruar në një minierë floriri.

Ku është djegësi i Fierit. Plehrat i dogjën pa asnjë kriter, dhe njerëzit u helmuan nga tymi.

Ku është djegësi i Tiranës. Shqipëria digjet në plera se mafia i ka shndërruar në miniera floriri. Sa është sot borxhi? Sot është 720 milionë euro, dhe me borxhin e bashkive e komunave shkon 100%. De facto ccatia po na bie mbi kokë?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga