LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dy mashtruesit e Luli Bashës, "tango" në TV-në e inceneratorëve

5 Nëntor 2021, 13:31, Politikë CNA

Së fundi në hapësirën mediatike shqiptare ka ndodhur “tangoja” e mashtruesave. Mediat pro Ramës, janë rreshtuar në mbrojtje të kreut në detyrë të PD, Lulzim Bashës. Duke shfaqur publikisht dhe tangon e mashtruesave të Luli Bashës.

Ka ndodhur në Top Channel, telvizioni që drejtohet nga ish-deputeti socialist, Ben Blushi. Media me pronarën dhe drejtorin ortak në biznese me Klodian Zoton dhe Mirel Mërtirin e inceneratorëve që përfitojnë 178 milionë euro nga taksat e shqiptarëve.

Në mbrëmjen e djeshme, për të mbrojtur Luli Bashën, është gjetur një ide spektakolare, një “tango” mashtruesish, me vendime gjykatash, jo nga këta të zakonshmit e politikës.

Në emisionin ?Open? të Eni Vasilit në Top Channel mbrëmjen e djeshme u shfaqën dy mashtrues publik, të cilët po mbronin kryemashtruesin Luli, edhe ky i fundit i dënuar nga një gjykatë.

Ervin Salianji, i skandalit ?Babale?, dhe Fitim Zekthi, mashtruesi me vendim gjykate, ishin gjetja spektakolare e Eni Vasilit dhe Ben Blushit, për të mbrojtur Luli Bashën më tangon e tyre.

Dy mashtruesit u shfaqën mbrëmjen e djeshme në një ?spektakël? të papërsëritëshëm për shikuesit.

Dy mashtrues, me vendim gjykate, ishin mbrëmjen e djeshme për të mbrojtur kryetarin e tyre, në ekranin e Top Channel.

Fitim Zekthi, një person i dënuar me vendim gjykate për mashtrim, ndërsa Ervin Salianji i çështjes ?Babale?, i dënuar për ?kallëzim të rremë?.

Pra, dy mashtrues të dënuar me vendim gjykate, dolin në ekranë, e mbrojnë Lulin.

Dy mashtrues publik që mbrojnë kryemashtruesin Luli Basha./CNA.al

Dënimi i Ervin Salianjit/ Zbardhet vendimi

Bisedat telefonike/ ?Babalja?, fundos Ervin Salianjin

Apeli rrëzoi analistin e Bashës/ Zbardhet vendimi, dënimi me burg nuk u shua

Dokument-Si u denoncua për mashtrim analisti i Bashës/ Fitim Zekthi mori paratë dhe u zhduk

“Skandali Xhafaj”/ Basha ?vret? Babalen  

Ekskluzive/ Dalin hapur, Ben Blushi, Vjollca Hoxha dhe pronarët e inceneratorëve themelojnë kompani në Tiranë

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë ?Lori Kafe?

Ekskluzive dokumenti/Zbulohet ortakëria e Klodit të inceneratorëve me Ben Blushin

Lajmet e fundit nga