LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nishani: Problematikat e PD, përtej raportit Berisha-Basha

4 Nëntor 2021, 20:23, Politikë CNA
Nishani: Problematikat e PD, përtej raportit Berisha-Basha

Ish presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se tashmë janë mbledhur rreth 70 % e firmave në rang kombëtar për Mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD.

I ftuar në emisionin Opinion me Blendi Fevziun, Nishani është shprehur se problematikat në Pd, janë shumë më thella se raporti Berisha-Basha.

?Mbi 70 % në rang kombëtar dhe varion minimumi nga 60-90% në disa degë të tjera.

Ata të cilët e shohin këtë problematikë në raportet e Berishës dhe Bashës, është një tipar në mënyrë sipërfaqe, madje është ikje nga thelbi i të vërtetë. Është shqetësimi për forcën politike ku ndodhet sot Partia Demokratike.

Nuk flas për përgjegjësinë e askujt ma do mendja se të gjithë ne kemi një keqardhje të madhe njerëzore që sot 70 % e të rinjve duan të ikin nga vendi. Ne kemi qenë 30 vite me demokraci hibride dhe sot jemi në monokraci që e ka dehumanizuar këtë shoqëri?, ka thënë Nishani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga