LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Djegia e flamurit shqiptar/ Rama shfajëson Vuçiç: S’ka pse kërkon falje

4 Nëntor 2021, 12:41, Politikë CNA
Djegia e flamurit shqiptar/ Rama shfajëson Vuçiç: S’ka

Pas konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, dhe zv.kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar edhe një bashkëbisedim me gazetarët.

Gjatë bashkëbisedimit, Rama është pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me një incident në Beograd, ku është djegur flamuri i Shqipërisë.

Por, Rama ka shfajësuar Vuçiç, duke thënë se nuk ka pse kërkon falje, për veprimet e një ekstremisti.

“A iu kërkoi Vuçiç falje për heqjen e flamujve shqiptarë dhe për djegien e tyre?”-ishte pyetja e gazetares.

?Për cfarë do kërkohet falje, çdo vend ka kokëboshët e vet, çdo pyll ka derrat e vet, një personazh ekstremist, është ndaluar nga policia dhe është çuar atje ku e meriton të shkojë?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga