LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Vettingu në politikë/ Anëtari i kryesisë së PD kundër Bashës, i kujton bandat

4 Nëntor 2021, 10:30, Politikë CNA

Anëtari i kryesisë së PD, Gent Strazimiri ka reaguar në lidhje me propozimin PD, për çështjen e Vettingut të politikanave.

Duke postuar një nga fjalimet kur ishte deputet, Strazimiri shkruan se dekriminalizimi bëhet me betejë, jo me bashkëpunim.

Po ashtu ai thekson se bashkëpunimi me bandën dhe banditët është anti-vetting.

?Vetting-u i politikanëve bëhet vetëm duke respektuar atë “Kushtetutën” e pashkruar të njeriut të ndershëm, jo duke denatyruar Kushtetutën e Shqipërisë në bashkëpunim me… bandën dhe banditët…

Bashkëpunimi me bandën dhe banditët është anti-vetting!? shkruan Strazimiri./CNA.al

Lajmet e fundit nga