LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Do të arrestohet një ish-ministër nga SPAK?/ Arian Çani flet me emra: Kocka për idiotët

3 Nëntor 2021, 20:36, Politikë CNA
Do të arrestohet një ish-ministër nga SPAK?/ Arian Çani

Gazetari Arian Çani, ka komentuar deklaratat e Belind Këlliçit të Partisë Demokratike, i cili tha se kryeministri Rama do e dorëzojë ish-ministrin Lefter Koka, i paditur në SPAK për çështjen e incineratorëve.

I ftuar në studion e lajme në MCN tv, ai tha se ky skenar mund të ndodhë, pasi Koka është në grupin e atyre të sakrifikueshmëve.

?Ja e zëmë se e dorëzoi dhe këtë e çfarë pastaj. Të gjithë mund të dorëzohen, e rëndësishme është mos preket boshti. Të gjitha këto janë kocka për idiotët e dobishëm sepse nuk ndodh asgjë. Koka është në grupin e atyre të sakrifikueshmëve. Koka ka qenë biznesmen që fitonte shumë para, tani për çfarë po e godasin, kanë ndonjë provë? Apo duan ti marrin ndonjë lek?

Deri dje ishte ministër, ishte me Ramën, tani s?është me asnjë.?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga