LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi në seancë plenare/ Mungon tallavaja Rama-Basha

4 Nëntor 2021, 08:23, Politikë CNA
Kuvendi në seancë plenare/ Mungon tallavaja Rama-Basha

Si çdo të enjte, Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në seancën e radhës parlamentare.

Në pothuajse çdo seancë parlamentare ajo që ka rënë në sy është ?tallavaja? mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, të cilët vijonë teatrin e tyre e bëjnë sikur zihen, sa për t?i hedhur hi syve qytetarëve.

Në seancën e fundit parlamentare Rama dhe Basha kanë shkëmbyer replika ?dashurie? në Kuvend.

Njëri me kafshime tjetri me fjalë romantike, i kanë shprehur dashurinë njëri tjetrit.

Por, mesa duket ky teatër do t?i mungojë sot Kuvendit të Shqipërisë dhe shqiptarët do kursehen të paktën sot, nga një show banal dhe i neveritshëm.

Kjo për arsye se kryeministri Edi Rama ndodhet në Beograd, ku do të zhvillohet takimi i radhës mes tre vendeve pjesmarrëse, që kanë firmosur për iniciativën e ?Open Balkan?, Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Por, me mungesën e Ramës, edhe Lulzim Basha nuk ka me kë të ?zihet?.

Kështu, teatri i neveritshëm nga dy ?dashnorët? e politikës, sot do të mungojë.

Sot nuk do kemi në Kuvend, as dashurinë e Ramës për Bashën, por as urrejtjen e Bashës për Berishën dhe Metën./CNA.al

Dashuria e egër Rama-Basha/ Kafshime dhe erotizëm

Lajmet e fundit nga