LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjatja e Vettingut/ Malltezi ngre tonet kundër PD: Turp, jeni bërë lolo

4 Nëntor 2021, 12:33, Politikë CNA
Zgjatja e Vettingut/ Malltezi ngre tonet kundër PD: Turp, jeni

Ish-anëtari i kryesisë së PD-së Jamarbër Malltezi, ka reaguar pas deklaratave se zgjatja e afatit të organeve të Vettingut është çështje teknike.

Në një postim në rrjetet sociale, Maltezi shkruan se ?PD duhet te kthehet tek vlerat dhe përballja, jo te lëpirja ndaj Soros, pazaret dhe shantazhimet?.

?Peng-lapangjozët marsh të votojnë për zgjatjen e vetingut, se është ?çështje teknike? nuk është politike. Veç Soros e ka kapur.

Pra votoni motrën e Belinda Ballukut se betejën politike nuk e keni me Ballukun, por me ata që luan shah Tomi. PD duhet te kthehet tek vlerat dhe përballja, jo tek lëpirja ndaj Soros, pazaret dhe shantazhimet.

Kur bëhesh lolo pastaj është turp të shkosh në anëtarësi dhe nuk pranon as mbledhje forumesh se ?po mbron unitetin e partisë?.-shkruan Malltezi./CNA.al

Lajmet e fundit nga