LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Problemet me reciprocitetin?/ Vuçiç shmang Kosovën

4 Nëntor 2021, 11:40, Politikë CNA
Problemet me reciprocitetin?/ Vuçiç shmang Kosovën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka refuzuar që t’i përgjigjet pyetjes se a ka kuptim ?Open Balkan?, ndërkohë që duhet të merren parasysh problemet me Kosovën, për zbatimin e reciprocitetit.

Ai ka thënë se në këtë nismë po bëhet gjithccka e mirë për qytetarët e të gjithë rajonit.

“Nuk i shoh problemet e shtatorit siç i shihni ju por nuk dua t’i hyj kësaj. Ne i kemi hapur dyert Prishtinës, Sarajevës dhe Podgoricës. Të tre ne së bashku me delegacionet tona kemi hyrë në thelbin e problemeve dhe po përpiqemi t’i zgjidhim këto probleme. Ne po e bëjmë këtë për të mirën e qytetarëve tanë dhe pse duhet të justifikohemi për këtë? Pse duhet t’ia shpjegojmë gjithkujt gjithçka”, tha Vuçiç, duke shmangur përgjigjen për problemet me Kosovën./CNA.al

Lajmet e fundit nga