LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Trekëndëshi i Bermudës”/ Rama: Nuk e marr seriozisht Bashën

4 Nëntor 2021, 21:10, Politikë CNA
“Trekëndëshi i Bermudës”/ Rama: Nuk e marr seriozisht

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Report tv, ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës për ‘Trekëndëshin e Bermudës’.

Rama tha se ai është sërish i gatshëm për bashkëpunim pa asnjë kusht.

?Unë e kam thënë që në fillim të këtij sezoni politik, të mandatit të tretë që jemi të gatshëm që të bashkëpunojmë me opozitën, te të gjitha çështjet pa asnjë paragjykim, jemi gati të bashkëpunojmë.

Unë nuk marr asgjë seriozisht nga ato që thotë Lulzim Basha, përtej emrit, për cfarë mendoj unë për karakterin e lidershipit të tij, opozita në parlament është PD dhe kryetar i saj është Lulzim Basha dhe liderin e opozitës që ke përballë e zgjedhin të tjerët, detyra imë është që të mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit, përtej asaj që mendojmë për njëri tjetrin.?/CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga