LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD është në krizë”/ Voltana Ademi: Ja pse nuk kam qenë në Foltoren e Berishës

4 Nëntor 2021, 20:49, Politikë CNA

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka deklaruar se Partia Demokratike është në krizë, që sipas saj duhet të diskutohet.

Në një intervistë për ?Çim Peka Live? në Syri Tv, Ademi deklaroi se PD nuk ka arritur asnjë hetë të zhvilloj një debat të hapur dhe për këtë arsye sipas saj është në këtë situata.

Po ashtu, ajo deklaroi edhe pse nuk ka qenë e pranishme në Foltoren e Sali Berishës, duke thënë se ka pasur probleme familjare.

?Kjo sepse kam pasur disa probleme familjare, nuk kam pasur mundësi as që të angazohem as në diskutim publik. PD ka krizë goxha të rëndësishme, që do të duhet të diskutohet. Mendoj se po vuajmë një konsensus heshtjeje brenda PD, tek niveli drejtues, por edhe gjithë anëtarësisë. Mendoj se këtë gjë po e vuajmë. Mendoj se do të duhet të zhvillonim debatet herët. Gjithmonë diskutimi duhet të jetë i mirëpritur dhe këtë gjë, PD nuk ka arritur që ta bëjë.

Unë nuk jam anëtare aty, nuk ma kanë dërguar, por sigurisht që, nëse Kuvendi do të mblidhet, unë jam e angazhuar dhe nuk mund të bëj sikur nuk e shoh atë gjë që po ndodh e mos të jem?, tha Ademi./CNA.al

Lajmet e fundit nga