LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Demokratët duan të hakmerren ndaj Bashës”/ Patozi: Foltorja mund të triumfojë

4 Nëntor 2021, 20:36, Politikë CNA
“Demokratët duan të hakmerren ndaj Bashës”/ Patozi:

Astrit Patozi, ish-koordinator i Bindjes Demokratike, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ?Open?, ku po flitet për situatën në PD.

I pyetur se kë mbështesin më shumë demokratët, ai tha se Berishën, dhe kjo për disa arsye, por që sipas tij, beteja mes të dyve, po bëhet për karrigen dhe nuk është parimore.

?Unë mendoj se nëse do kishte një betejë, foltorja do fitonte. Në rrafshin politik, Berisha ka më shumë mbështetës. Ka njerëz të mbledhur për shumë arsye. Kat ë pakënaqur, ka që duan hakmarrje ndaj Bashës, ka të mërzitur, ka idealistë etj,.

Por tek e fuindit duhet thënë që kjo nuk është një betejë parimore, por personale qartazi për fronin e PD?, tha Patozi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga