LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet e 30 Qershorit/ Murrizi: Një goditje për çdo zyrtar

4 Nëntor 2021, 21:14, Politikë CNA
Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet e 30 Qershorit/ Murrizi:

Ish deputeti Myslim Murrizi ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet e 30 Qershorit.

I ftuar në emisionin Log me Endri Xhafon, Murrizi është shprehur se ky vendim është një goditje për çdo zyrtar deri te kreu i shtetit.

Sipas tij nuk mun dtë përdoret firma apo vula për të mbajtur anë.

?Më e rënduar këtu është PD. Është një goditje edhe për këdo zyrtar, qoftë kjo edhe për kreun e shtetit sepse nuk mund të përdorin firmën dhe vulën për të mbajtur anën. Rregullat e demokracisë janë si futbolli, nëse nuk shkon në ndeshje, humb në tavolinë. PD do merrte edhe 7 ose 8 mandate më  shumë më 25 prill nëse do merrte pjesë në zgjedhjet lokale?, tha Murrizi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga