LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Për interesa personale u fundos PD”/ Spaho: Është koha të kërkojmë falje

5 Nëntor 2021, 10:03, Politikë CNA

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila ka njohur zgjedhjet e 30 Qershorit, kanë nisur edhe reagimet politike.

Ish-nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho ka thënë se duhet të kërkojnë falje.

?Koha që çdonjëri prej nesh ti thotë ?na falni?,  të gjithë anëtarësisë së PD dhe popullit shqiptar që i futëm në një aventurë të pashpresë dhe qorrsokak. Ne gabuam rëndë dhe duhet të marrim përgjegjësitë.

Si ish-nënkryetar i PD ju kërkoj falje dhe ndjesën më të thellë?, ka shkruar Spaho në rrjete sociale.

Më tej ai është arsyetuar duke thënë se gjithçka ndodhi për interesa personale, nda të cilat u dëmtuar rëndë PD-ja.

 ?Synimet afatshkurtra për përfitime politike të ditës dhe interesa personale dënuan rëndë forcën tonë politike dhe të ardhmen e vendit dhe qytetarëve.

Veprimet tona të dy viteve te fundit kanë qenë jo vetëm kundër interesave të qytetarëve, por me efekte të mëdha negative afatgjata për opozitën dhe demokracinë?, shkruan më tej Spaho./CNA.al

Lajmet e fundit nga