LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një grua në vend të Metës?/ Kush do e zëvendësojë presidentin

4 Nëntor 2021, 21:18, Politikë CNA

?Çdo grua që arsyeton dhe flet shqipen mirë, e bën punën më mirë se Ilir Meta?. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama në një intervistë për Repolitix me gazetarin Denis Minga në Report Tv.

Më tej, Rama tha se është i gatshëm sërish ta diskutojë me opozitën për presidentin e ri por cilido qoftë emri i propozuar, kryeministri është i bindur se punën do ta bëjë më mirë se Ilir Meta.

?Çdo grua që arsyeton dhe flet shqipen mirë, e bën punën më mirë se Ilir Meta. Kjo nuk diskutohet. Por ccdo gjë do e shtrojmë për diskutim me opozitën por edhe me shqiptarët. Shumë shpejt ne do të hyjmë në një proces të ri dhe do të pyesim shqiptarët?, u shpreh Rama.

Ndërkohë që pritet të shihet se kush do tW jetë emri që do të marrë bekimin e mazhorancës për të zëvendësuar Ilir Metën në postin e Presidentit të Republikës./CNA.al

Lajmet e fundit nga