LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi Kombëtar/ Kadilli: Basha do përdorë çdo truk për ta penguar

5 Nëntor 2021, 14:48, Politikë CNA

Ish kandidati për kryetar të PD, Fatbardh Kadilli ka komentuar krizën në të cilën ndodhet sot Partia Demokratike.

I ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, Kadilli është shprehur se kriza e sotme në PD është bërë një magnet, si një ndeshje mes gjelash.

Sipas tij, Berisha dhe Basha janë problemi dhe jo zgjidhja për të ringritur Partinë Demokratike. Përsa i përket lëvizjes së Sali Berishës, Kadilli shprehet se aksioni i tij është largimi i Bashës.

?Çdo moment që në PD do ketë një garë do kontribuoj me idetë se si PD të ngrihet dhe të bëhet një forcë moderne. Kriza e sotme është bërë një magnet, si një ndeshje gjelash, demokratët duhet të bashkohen.

Do t?i drejtohem demokratëve me projektin e bashkimit. Unë nuk kam firmosur për Kuvendin, Berisha dhe Basha janë problemi dhe jo zgjidhja. Ky është aksioni i Berishës.

Aksioni i Berishës është largimi i Bashës. Nëse ¼ e delegatëve kërkojnë Kuvendin do të mblidhet. Kuvendi është legjitim.

Basha do përdorë çdo truk për ta penguar mbledhjen e Kuvendit?, është shprehur Kadilli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga