LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjës/ Berisha: Mirë ja bënë, ministrat janë më të korruptuar

5 Nëntor 2021, 16:26, Politikë CNA
Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjës/ Berisha: Mirë ja

Ish kryeministri Sali Berisha, nga Lushnja, ku po mban Foltoren e rradhës ka akuzuar qeverinë për korrupsion.

Duke iu referuar arrestimit të kryebashkiakut të këtij qyteti Fatos Tushes për korrupsion që kapte vlerën e gati 300 mijë eurove, Berisha tha se ministrat e qeverisë këtë shumë e kanë vetëm kafe mëngjesi.

?Nuk ka tokë më pjellore se Myzeqeja. Njerëz që punojnë fort dhe jo sicc thotë Edi Rama dembela. Problemi është se djersa dhe mundi juaj, taksat tuaja, borxhi që merret vetëm vidhet nga narkoqeveritarët. Mirë ja bënë kryebashkiur me 200-300 mijë euro, por në krahasim me ato që shpenzojnë ministrat ajo është vetëm kafja e mëngjesit.

Zinxhiri i vjedhjeve të tyre nuk ka fund. Një javë më parë, rritej tenderi i unazës me 25 mijë euro, ndërkohë që tuneli i Kërrabës është ndërtuar me 15 mijë euro kilometri.

Na qenka në Bërzhitë një muze 6 milionë euro për ushtrinë. Një garë e shfrenuar se si të vjedhin?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga