LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Murrizi e pranon/ Nuk kam ikur nga PD, më kanë përjashtuar

5 Nëntor 2021, 15:37, Politikë CNA
Murrizi e pranon/ Nuk kam ikur nga PD, më kanë përjashtuar

Ish-deputeti Mylim Murrizi ka komentuar zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike.

Në një intervistë për media, ai shprehet se nga PD nuk ka ikur, por që është përjashtuar nga Kryesia e kësaj force politike.

Murrizi tha se nga PD nuk është larguar se ka pasur ndonjë hatër mbetje me Kryedemokratin Lulzim Basha.

?Unë nuk kam ikur nga Partia Demokratike, më kanë përjashtuar kryesi e PD. Unë s?kam ik se jam mërzit me Bashën dhe po pres që të vijë një që të luftojë Bashën të jetë më i mirë?, u shpreh Murrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga