LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha thirrje demokratëve/ “T’i përvishemi narkoshtetit”

5 Nëntor 2021, 16:52, Politikë CNA
Berisha thirrje demokratëve/ “T’i përvishemi

Lideri historik i PD, Sali Berisha iu ka bërë thirrje të gjithë demokratëve për tu bashkuar, për të ringritur PD dhe t?i përvishen narkoshtetit për ta rrëzuar atë sa më parë.

Gjithashtu është shprehur se Lulzim Basha nuk mund të takojë demokratët sepse ka frikë dhe është një peng i Edi Ramës, që po mundohet të shndërrojë PD në partinë e narkoshtetit.

Të bashkohemi, të ndërtojmë PD në lartësinë e duhur, për t?iu përveshur narkoshtetit, për ta rrëzuar.

Basha vrapon si tinëzar pas karriges së tij se pati frikë mos i merrnin karrigen. Iu tradhtoi ju, mundin tuaj, PD, sot në vend të masakrës zgjedhore ka marrëveshjen për të shndërruar PD, në partinë e narkoshtetit. Nuk vjen dot trek ju, ka frikë nga ju. Ai është një peng i Edi Ramës?, ka thënë Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga