LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpalli zgjedhjet për kryetarin e ri të FRPD-së/ Basha thërret me urgjencë grupin e punës

6 Nëntor 2021, 09:56, Politikë CNA
Shpalli zgjedhjet për kryetarin e ri të FRPD-së/ Basha

Pasi shpalli zgjedhjet për kryetarin e ri të FRPD Lulzim Basha ka thirrur në një takim orën 11:00 grupin e punës.

Grupi i posaçëm i punës për zgjedhjet në FRPD përbëhet nga: Oriela Nebiaj, Hergert Alimerko, Dario Sejdini, Enkelejda Rica, Juela Hamati dhe Anita Doçi.

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi, deklaroi mbrëmjen e djeshme se vendimi i Bashës është nul dhe nuk e njohin atë, me argumentin se nuk është kompetencë e kryetarit të PD-së që të shpallë zgjedhjet./CNA.al

Lajmet e fundit nga