LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokumenti- FRPD nxjerr nenet statutore për zgjedhjen e kryetarit të ri

5 Nëntor 2021, 21:47, Politikë CNA
Dokumenti- FRPD nxjerr nenet statutore për zgjedhjen e kryetarit të ri

Forumi Rinor i PD nuk e njeh vendimin e Lulzim Bashës për hapjen e garës për të zgjedhur kryetarin e ri.

Përmes një shkrese që mban firmën e kryetarit të FRPD Belin Këlliçi dhe sekretarit të përgjithshëm Grigels Muçollari, FRPD, nxjerr nenet statutore të cilat saktësojnë se Basha si kryetar i PD nuk ka asnjë të drejtë ligjore për të hapur garën.

Sipas nenit 1 FRPD është organizatë politike e të rinjve shqiptarë, ndërsa neni 37 pika 6 thotë se kryetari zgjidhet me votim nga anëtarët, sipas parimit një anëtar një votë./CNA.al

Lajmet e fundit nga