LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpalli zgjedhjet për FRPD/ Strazimiri ‘degjeneron’ Bashën: Dikush t’i tregojë këtij hajvani…

6 Nëntor 2021, 09:37, Politikë CNA
Shpalli zgjedhjet për FRPD/ Strazimiri ‘degjeneron’

Anëtari i Këshillit Kombëtar në PD Gent Strazimiri, ka reaguar pas vendimit të Lulzim Bashës për të shpallur zgjedhjet në FRPD, vendim që u cilësua nul nga Belind Këlliçi.

Strazimiri shkruan se FRPD nuk është as seksion, as degë e aq më pak aneks i Partisë Demokratike.

Një aventure të tillë, i hyn vetëm një hajvan që s’e ka idenë e historikut të Partisë Demokratike dhe aq më pak të FRPD, shton ai.

?FRPD është kocka që të ngec në fyt!

FRPD nuk është as seksion, as degë e aq më pak aneks i Partisë Demokratike!

FRPD është organizatë partnere e PD, me një Statut të vetin, struktura drejtuese të vetat, Kuvend të vetin, ç’ka sanksionohet në Statutet e te dyja organizatave.

FRPD është anëtare në organizatat më prestigjoze politike rinore ndërkombëtare, si organizatë poltike rinore në të drejtën e saj.

FRPD i cakton vetë delegatët në kuvendin e PD, madje edhe kandidaturat për në Këshillin Kombëtar të PD!

Për ta ilustruar: Kryetari i PD shpall procesin zgjedhor apo cakton grup pune për FRPD, aq sa Kryetari i FRPD shpall procesin zgjedhor në PD dhe me këtë rast shpall edhe një “grup pune” që ta mbikqyrë…

Një aventure të tillë, i hyn vetëm një hajvan që s’e ka idenë e historikut të Partisë Demokratike dhe aq më pak të FRPD, që ka rezultuar “derë që s’duhet çel”…

Ta thotë dikush që në FRPD ka milituar nga anëtar i thjeshtë e deri në privilegjin për ta drejtuar nga 20 shkurti 1998 – 8 prill 2000.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga