LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreu i ri i FRPD-së/ Ori Nebiaj: Zgjedhjet duhet të ishin bërë me kohë

6 Nëntor 2021, 11:35, Politikë CNA
Kreu i ri i FRPD-së/ Ori Nebiaj: Zgjedhjet duhet të ishin

Anëtarja e grupi të posaçëm të punës për zgjedhjet në FRPD, Ori Nebiaj deklaroi se zgjedhjet për kreun e ri të FRPD-së duhet të ishin zhvilluar prej kohësh, pasi mandati i kryetarit dhe këshillit të FRPD-së ka mbaruar prej dy vitesh.

Ori Nebiaj filloi të qeshte në një moment, kur një gazetare e pyeti kush ka hapur garën për kreun e FRPD-së në zgjedhjet e viti 2015, Basha apo sekretari i FRPD-së.

?Forumi rinor duhet të ishte riorganizuar me kohë dhe duhet të kishte bere këto zgjedhje, pasi ka tejkaluar afatet. Janë të gjithë entuziaste. Enkelejda, Dario, Anita. Jam e lumtur që në grup kemi goca me eksperiencë ne forum. Ështe e rëndësishme që të bashkohemi të gjithë me një frymë optimiste për të rinjte që duhet t?i bashkohen politikës jo vetëm për një mandat për veten dhe për interesa personale, por për një kontribut të bukur. Demokracia duhet të jetë gjithëpërfshirëse dhe transparente. Nuk kemi ende një datë për të dhënë. I bëj thirrje të rinjve që përfshirjen në politikë mos ta shohin si mandate që zotohen të përjetshme?, tha ajo gjatë fjalës para mediave.

Pyetjes se si ish-kandidate në 2014, kush e ka firmosur urdhërin për thirrjen e zgjedhjeve në FRPD, kryetari i PD-së apo sekretari i FRPD-së, ajo u përgjigj: Në 2014? Pyet kryetarin aktual që jep direktivat e tij. Janë ndryshuar të gjitha nenet me firma. Statutet janë dhe online, informacioni mund të merret. Nuk e mbaj mend fare me thënë të drejtën. Nuk është targeti im./CNA.al

Lajmet e fundit nga