LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pas FRPD dhe 'Gruas', hapet gara për kryetarin e PD”/ Indrit Hoxha ironizon keq Bashën

6 Nëntor 2021, 14:06, Politikë CNA
“Pas FRPD dhe 'Gruas', hapet gara për kryetarin e

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Indrit Hoxha ka reaguar lidhur me vendimet e Bashës për të shkrirë Forumin Rinor dhe Forumin e Gruas.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan me ironi se pas FRPD dhe hapjes së garës për kryetaren e gruas në PD, jemi në rrugën e duhur me 11 dhjetorin, ku do hapim garën për kryetarin e PD.

“Mbas FRPD tani hap garën dhe për kryetaren e gruas në PD, në rrugën e duhur me 11 dhjetor do i hapim garën për kryetarin e PD”.

Vendimet erdhën pas kryetari i FRPD, Belind Këlliçi u shpreh se do t’i bashkohej Foltores së ish-kryeministrit Sali Berisha mesditën e të dielës, ndërsa Albana Vokshi kundërshtoi përjashtimin e liderit historik të PD nga grupi parlamentar. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga