LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do të nxjerrim zvarrë nga ajo seli”/ Demokratët ‘shkarkojnë' Bashën: S’je më kryetari ynë

6 Nëntor 2021, 11:25, Politikë CNA
“Do të nxjerrim zvarrë nga ajo seli”/ Demokratët

Pasi shpalli zgjedhjet për kryetarin e ri të FRPD Lulzim Basha ka thirrur sot në një takim urgjent grupin e punës në selinë blu.

Para nisjen së takimit, ai ka folur dhe për mediat, ku akuzat se vendimi për zgjedhjet në Forumin Rinor të Partisë Demokratike vjen pasi kreu i kësaj organizate Belind Këlliçi ka deklaruar se do të marrë pjesë në ?Foltoren? e Berishës, Basha i cilësoi si sajesa.

Në videon që ai ka shpërndarë në rrjetet sociale, kanë vërshuar një ?lumë? komentesh, ku demokratët i deklarojnë hapur se nuk e njohin më për kryetar.

?20 vjet në opozitë, o krric?, shkruan njëri. Ndërsa dikush i thotë se ?Do të tërhiqesh zvarrë si busti Enver Hoxhës dhe do dalësh nga ajo seli?.

?O i marum, o këlysh, o i përgjumër?, janë disa nga komentet e tjera./CNA.al

Lajmet e fundit nga