LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Në mbështetje të Bashës/ Ori Nebijaj kërcen këngën e Sali Berishës

6 Nëntor 2021, 17:41, Politikë CNA
Video- Në mbështetje të Bashës/ Ori Nebijaj kërcen

Gazetarja Ori Nebijaj duket se është kther në mbështetësen më të flaktë të kreut të PD Lulzim Basha. Edhe pse nuk u zgjodh deputete, pasi ky i fundit nuk e vensoi në vend të sigurt në zgjedhjet e 25 prillit, duket se Nebijaj nuk heq dorë nga Basha.

Ky i fundit e ka emëruar në krye të një grupi i cili do të organizojë zgjedhjet e pa paralajmërua të Forumit Rinor.

Kjo lëvizje e Bashës erdhi menjëherë pasi mbi 70% e pjesëtarëve të forumit janë deklaruar, se do të marrin pjesë nesër në Foltoren e cila i dedikohet pikërisht rinisë së PD-së.

Por edhe pse në mbështetje të zjarrtë të Bashës, Ori kërcen me këngën e Sali Berishës, e kënguar nga këngëtarja Fatmira Breçani, e cila e ka bërë këtë këngë për ish kryeministrin dhe e ka kënduar në dasmën e vajzës së saj./CNA.al

Lajmet e fundit nga