LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ironia e gazetarit/ Lulzim Enver Basha vendos vetë kë do zgjedhë

6 Nëntor 2021, 17:28, Politikë CNA
Ironia e gazetarit/ Lulzim Enver Basha vendos vetë kë do zgjedhë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ndodhur në panik dhe stres, tashmë duket se nuk po kontrollon dot veprimet e tij, duke ?prerë kokat? e të gjithë atyre që i dalin kundër.

FRPD deklaroi dje se do mbështesë Foltoren e ish kryeministrit Sali Berisha dhe menjëherë pas këtij vendimi, Basha u mundua të uzurpojë këtë organizatë partnere, ndonëse është e pavarur ai shpalli garën për kryetarin e ri të forumit rinor.

Pas këtij skandali, reagoi në mesnatë edhe kryetarja e Lëvizjes së Gruas Albana Vokshi. Edhe për këtë organizatë, Basha në shkelje të statutit shpalli garën për kryetaren e re.

Por ccfarë tregjnë këto veprime?

Ngjashmëria fizike e kryedemokratit Basha me ish diktatorin Enver Hoxha është vënë gjithmonë në diskutim, por duket se ngjashmëria ka kaluar edhe në vendimet që merren.

Gjatë kohës së komunizmit, Enver Hoxha ishte ai që sugjeronte sekretarët e ccdo funksionar tjetër, duke mos respektuar mendimin e askujt. Hoxha emëroi sekretare të partisë Vito Kapon, bashkëshorten e të besuarit të tij Hysni Kapo. Të njëjtën gjë po bën Basha. Ka caktuar zgjedhjet për LDG dhe ka vendosur vetë edhe anëtarët që do merreren procesin zgjedhor.

Këtë proces e ka ironizuar në një postim në rrjetin social edhe gazetari Elvi Fundo, i cili heq edhe një paralele mes tyre.

?Sugjerim per Sekretarin e Pare te KQ te PDSh, shokut Lulezim Enver Basha, para zgjedhjeve nje shoqe nje vote.

Luli te zgjedhe shoqen Vito ne LGD. Fiton edhe nje nga anal- istet me te degjuar, nipin e shoqes Vito. Nuk eshte pak!!

Ndersa per procesin ?nje riosh nje vote? te propozoje shokun Mehmet Elezi, ky eshte edhe mik i doktorit. JA dy fitore?, shkruan gazetari Elvi Fundo./CNA.al

Lajmet e fundit nga