LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Meta ka qenë fatkeqësi për Shqipërinë”/ Rama: Nuk më intereson fare e ardhmja e tij politike

6 Nëntor 2021, 17:14, Politikë CNA
“Meta ka qenë fatkeqësi për Shqipërinë”/

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe për zgjedhjen e presidentit të ri mbrëmjen e sotme.

Në intervistën e tij për emisionin ?Kjo Javë? me Nisida Tufën në Neës 24 lëshoi retorika të ashpra ndaj presidsentit Ilir Meta, për të cilin tha se ka qenë fatkeqësia e vendit, ndërsa shtoi se nuk  i intereson e ardhmja e tij politike pas shkarkimit nga detyra.

Pas 6 muajsh nisin procedurat për zgjedhjen e kryetarit të ri të shtetit. Ju i keni numrat për të zgjedhur kryetarin e shtetit, pyetja është: Do të kerkoni konsultime me opozitën?

Patjetër! Patjetër dhe shpresoj që të mund t?i realizojmë konsultimet.

Tani që Presidenti Meta ka hyrë në muajt e fundit të mandatit dhe është Presidenti për të cilin janë ngritur dy komisione parlamentare për ta shkarkuar-çfarë parashikoni ju për të ardhmen e tij politike?

Nuk e di dhe nuk më intereson të them të drejtën.

Do të ndiheshit më komod me Ilir Metën President, apo në krye të LSI?

Komoditeti nuk është fjala e duhur edhe pse e kuptoj shumë mirë në cfarë sensi e përfshini. Unë mendoj që për shtetin shqiptar Ilir Meta ka qenë fatkeqësi për të mos thënë më shumë dhe pastaj për LSI është cështja e LSI, e asaj pjese të LSI që vijon akoma të ekzistojë./CNA.al

Lajmet e fundit nga