LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha takim me të rinjtë/ Priten deklarata të forta në Foltore

7 Nëntor 2021, 08:26, Politikë CNA
Berisha takim me të rinjtë/ Priten deklarata të forta në

Ish kryeministri Sali Berisha do të mbajë mesaditën e sotme Foltoren me të rinjtë në Tiranë në mabientet e Amfiteatrit pranë Akademisë së Arteve.

Për herë të parë në këtë Foltore do të bashkohet edhe deputeti dheë kreu i FRPD Belind Këlliçi dhe gjithë anëtarët e Foru,mit, ndaj të cilëve Lulzim Basha ka nisur sulmet e vazhdueshme.

?Sot ne ora 12:00 ne amfitheatrin e Akademise se Arteve, Foltorja me te rinjte! Me me te miret e Shqiperise!?, shkruan Berisha në rrjetet sociale. Procesi i hapjes së zgjedhjeve në forumet e PD është pritur me akuza të forta dhe duket se ka një fraksion të qartë kundër Bashës.

Edhe në takimin e sotëm me të rinjtë, Berisha pritet të hedhë akuza të forta në drejtim të kreut të PD, dhe mbetet për tu parë nëse Këlliçi do të mbajë fjalën e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga