LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-“Unë jam kobra, ti je tigri, si i bën flokët, si kafshon”/ Shehi imiton deputetët, ironizon Ramën dhe Bashën 

7 Nëntor 2021, 08:54, Politikë CNA
Video-“Unë jam kobra, ti je tigri, si i bën flokët, si

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar mbi batutat e shkëmbyera midis kryeministrit Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike zotit Basha duke i cilësuar ato si punë pa asnjë lloj vlere.

I ftuar në Abcnews, Shehi tha se ironizoi Ramën dhe Bashën, ndërsa theksoi se batutat si kafshon apo si bën flokët, nuk iu shërbejnë qytetarëve.

?Unë, më dëgjuat besoj në parlament që thash, qoftë e fundit kjo histori që zgjatet prej shumë vitesh në fakt, prej 8 vitesh. Por që unë të kafshoj ty edhe unë jam kobra, ti pastaj më ha mu, unë jam tigri ose ku e di unë këto fjalë, këto lloj batutash. S?ka produktivitet njëherë, sidomos për opozitën, ai që është atje është kaluar ai kryetari i socialistëve, zgjedhjet i ka fituar, paratë e buxhetit i ndan sipas qejfit të vet, për ato që ka harxhuar e shpenzuar s?jep asnjë lloj përgjegjësie. Ne me këto punë duhet të merremi, këto janë hallet e Shqipërisë pastaj sa i gjatë je ti, sa i pashëm, si i bën flokët, si kafshon kështu gjërash këto janë punë pa asnjë lloj vlere,? shprehet Shehi

Lajmet e fundit nga