LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllja e universiteteve/ Berisha: Ja pse qeveritarët i lanë rrugëve të rinjtë

7 Nëntor 2021, 11:31, Politikë CNA
Mbyllja e universiteteve/ Berisha: Ja pse qeveritarët i lanë

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë sa I takon menaxhimit të Covid hde mbylljes së universiteteve për një kohë të gjatë.

Nga Foltorja, Berisha tha se frika e të rinjve bëri që qeveria të mbyllte univeristetet dhe të rinjtë të mbeteshin rrugëve.

?Pse duhet me çdo kush që prindrit tuaj të punojnë disa muaj për të paguar tarifën tuaj. Të shesin edhe lopën e vetme që kanë për tiu sjellë ju në univeristet. Këto ndodhin se këta politikanë e kanë mëndje të vjedhin, Rama harxhon me avionin e tij privat mbi 400-500 mijë euro.

Këta ministra tenderojë punë publike tetë herë më të larta. Këto ndodhin sepse duke qenë të inkriiminuar, ata kanë frikë nga ju ndaj mbyllën universitetet më gjatë se Europa duke brohoritur rroftë Covid, duke lënë studentët rrugëve?, tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga