LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Foltorja” më e bukur e Shqipërisë/ Harxhi mesazh Ramës dhe Bashës

7 Nëntor 2021, 11:37, Politikë CNA
“Foltorja” më e bukur e Shqipërisë/ Harxhi mesazh

Ish-kandidatja për kryetare të PD-së, Edith Harxhi e ka cilësuar si ?Foltoren? më të bukur, takimin që ish-kryeministri Berisha po zhvillon sot me të rinjtë demokratë në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, Harxhi shkruan se ?Foltorja? e Berishës ka rikthyer shpresën tek e djathta.

Po ashtu ajo i drejton një mesazh të fortë edhe kryeministrit dhe kreut të PD-së, ndërsa shkruan se ?Kjo duhet të jetë ditë e rëndë sot për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën?.

?Duke parë ?Foltoren? më të bukur të Shqipërisë me të rinjtë e Shqipërisë mu kujtua Lëvizja Studentore e vitin 1990 kur u ngritëm fuqishëm për të rrëzuar rregjimin më të egër diktatorial në Europë.

Kjo ngjarje sot më ka mbushur me shpresë dhe energji pozitive sepse çfardo që të bëjë Edi Rama për ti larguar këta të rinj nga Shqipëria, ata përsëri e gjejnë shpresën tek e djathta shqiptare që do të rimëkëmbet me shpejtësi. Kjo duhet të jetë ditë e rëndë sot për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën.

Unë jam këta të rinj sot! Këta janë shpresa jonë e munguar gjithë këto vite.

Ta bëjmë PD shpresëdhënëse përsëri!?-shkruan Harxhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga