LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të rinjtë demokratë "shkarkojnë" Bashën

7 Nëntor 2021, 11:54, Politikë CNA
Të rinjtë demokratë "shkarkojnë" Bashën

Të rinjtë demokratë janë të vendosur për të shkarkuar Lulzim Bashën nga drejtimi i PD.

Ish anëtari i FRPD Lisandër Hoxha gjatë fjalës së tij në Foltore shprehet se Basha ka frikë nga drita e Shqipërisë, siç e cilëson ai rininë, ndërsa shprehu vendosmërinë se 11 dhejtori do të jetë edhe fundi politik i kryeopozitarit.

?Nuk i falet kurrë një burri të ketë frikë nga drita. Të rinjtë janë drita e shpresës së Shqipërisë.

Janë 3300 të arrestuar për ogranizim protestash. Sot Lulzim Basha tregon fdrikë anëtarët, demokracinë, votën. Është absurde të marrësh FRPD kur ka statutin e tij. Mos harroni 2017 erdhi na kërkoj falje dhe u premtoi të rinjve se do kishin të saksionuar statutin tonë.

Mos merremi me ishkryetarin se sigurt do shkarkohen në 11 dhjetor. Shqipëria është peng jo nga Basha-Rama por nga Sorros. Shiko ccpo bën Rama-Vuçiç që të kthejnë ballkanin në depo të parave. Ne jemi pro amerikan se duam ?, tha Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga