LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Basha sillet sikur është shkolluar në Korenë e Veriut, kyçet në zyrë dhe jep urdhra

7 Nëntor 2021, 11:33, Politikë CNA
Berisha: Basha sillet sikur është shkolluar në Korenë e

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qënë i ashpër sot, në deklaratat kundër kreut të detyrë të PD-së, Lulzim Basha.

Gjatë fjalës së tij në ?Foltoren? me të rinjtë demokratë në Tiranë, Berisha tha se Basha nëse do ishte burrë do të ishte sot në takim.

Sipas Berishës, Basha fshihet në zyrë dhe jep urdhëra me telefon se nuk ka kurajon të përballet.

?Po fshihen në pallatet e krimit se kanë frikë nga ju.

Por kjo është ora juaj, koha JUAJ. Mjerë ata. Ne në këtë betejë kemi edhe problem të forta të brendshme si PD. Peng kryetari ka humbur çdo lloj morali drejtues dhe së fundi është vërsulur ndaj organizatës tuaj dhe të grave demokrate në një hakmarrje të turpshme primitive. Ai po të ishte burrë duhet të ishte sot para jush, duhet të ishte këtu me Belindin, Rigelsin mua për një debat të hapur. Por i mbyllur në zyrën e tij jep urdhra për uzurpim të forumit rinor dhe lidhjes së grave. Forumi juaj lka statutin e vet, trashëgimin e tij.?-tha Berisha.

Po ashtu, Berisha tha se “Askush nga ju nuk është kundër proceseve zgjedhore në radhët tuaja. Ato janë kompetencë e juaja ekskluzive. Do jeni ju që do të zhvilloni porocesin zgjedhor. Do përcaktoni si do i zgjdhni drejtuesit. Kryteari pa parti s’përcakton asgjë. Ka frikë e tmerr nga ju nga anëtaret e partise, është krejtësisht i pashpresë, Ju sugjeroj ta ftoni në një debat, të mos fshihet, të dalë përballë dhe të mësoj nga ju abc e demokracisë se po sillet sikur është shkolluar në Korenë e Veriut, jo në Holandë“. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga