LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debatet për 25 prillin/ Mazhoranca braktis komisionin

27 Tetor 2021, 10:24, Politikë CNA
Debatet për 25 prillin/ Mazhoranca braktis komisionin

Pas debateve me Opozitën, mazhoranca ka braktisur mbledhjen e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit.

Ndërkohë përfaqësuesit e opozitës e kanë vijuar mbledhjen vetëm.

Diskutimet para largimit të përfaqësuesëve të PS:

Bushka: Kam kërkuar të drejtën time të shpejgoj votën kundër. 5 minuta pushimatëherë meqë doni të vazhdoni përsëri në shkelje.

Alibeaj: Këtë komision e drejtoj unë dhe i kam  dhënë fjalën Bardhit për të vazhduar

Gogu: Kërkoj 5 minuta pushim që mbledhja të vijë në kufijtë e ligjshmërisë

Alibeaj: Të mos e konsiderojmë si ikje këtë, është kërkesë e pastër për ta bojkotuar./CNA.al

Komisioni hetimor për 25 Prillin/ Toni Gogu-Alibeajt: Mblidhni veten, vini rregull

Lajmet e fundit nga