LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alfred Rushaj, nxit hakmarrje/ “Lufta” e Bashës në kurriz të qytetarëve

27 Tetor 2021, 08:09, Politikë CNA
Alfred Rushaj, nxit hakmarrje/ “Lufta” e Bashës në kurriz

Nënkryetari i PD dhe njëherësh kreu i grupit parlamentar,  Alfred Rushaj është takuar sot me banorët, në rrugën ?5 Maji? në Tiranë, të cilëve do t?iu prishen shtëpitë, ndërkohë që nuk janë kompesuar nga shteti.

Rushaj u garantoi se ditën e nesërme ai do të bënte kërkesë në KLSH për të marrë informacion në lidhje me shkeljet që kanë gjetur.

?Që nesër do i bëj kërkesë kryerarit të KLSH se çfarë ka gjetur shkelje. Unë mendoj se ka edhe pak  hakmarrje sepse kjo  zonë përgjithësisht ka votuar PD dhe për këtë ata mundohen që me sa kanë mundësi ti bijnë. Ça kuptimi ka që e shemb këtu ikën prej këtu atje ku shkon u prish shtëpitë të tjerëve. Përveç familjes më të shrenjtë njeriu ka shtëpinë apo jo. Kam ardhur do të vij, e kam ngritur zërin në parlament. Por duhet me u mbledh të gjithë?, ka thënë Rushaj, duke nxitur kështu banorët për hakmarrje politike.

Kjo duket se është “lufta” e Lulzim Bashës në kurriz të qytetarëve/CNA.al

Lajmet e fundit nga