LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arsimtarët marrin dozën e dytë të vaksinës/ Manastirliu: Përçojnë vlera për brezat e rinj

16 Qershor 2021, 09:14, Lifestyle CNA

Ministrja  e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar pamje nga vaksinimi me dozën e dytë për mësuesit dhe pedagogët.

Në një postim në rrjetet sociale ajo shprehet se do të ketë më shumë mbrojtje për arsimtarët pasi janë ata që përccojnë dije dhe vlera të pazëvendësueshme për brezat e tij.

Gjithashtu ministrja ka bërë me dije se der më tani për arsimtarët janë kryer 42.781 vaksinime.

?Më shumë mbrojtje për mësuesit dhe pedagogët, me vaksinimin masiv të atyre që përçojnë dije dhe vlera të pazëvendësueshme për brezat e rinj, për të garantuar qëndrueshmëri në vitin e ardhshëm akademik.

42,781 vaksinime janë kryer deri tani për arsimtarët. Mbi 25 mijë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës?, ka shkruar Manastirliu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga