LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama flet për Çadrën/Si ka ndikuar ajo në marrëdhënien me Metën

12 Prill 2017, 13:43, Aktualitet CNA

Kryeministri i vendit, Edi Rama në një intervistë në zyrën e kryeministrisë ka folur në lidhje me krizën politike në të cilën ndodhet sot vendi.

Ndër të tjera, Rama foli edhe koalicionin e tij me Metën dhe e pranoi se kërkesat e opozitës për ta shkatërruar këtë koalicion, mund të kenë ndikuar, por nuk do ia dalin ta bëjnë një gjë të tillë.

“Opozita bën përpjekje çdo ditë për ta transferuar krizën e saj në një krizë politike shqiptare, përfshirë edhe koalicionin por ju siguroj që s?do ja dalë dot”, tha Rama. /CityNews

Lajmet e fundit nga