LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tentojnë të vjedhin kabinë metalike në Krujë/Policia më pas zbulon se…

12 Prill 2017, 13:18, Aktualitet CNA

Policia e Krujës ka arrestuar në flagrancë, 26-vjeçarin Shaban Haka, i cili në bashkëpunim me 30-vjeçarin, Y.V, kanë tentuar mbrëmjen e djeshme të vjedhin një 4 bateri të një kabine metalike të Albtelecom.

Akuzat ndaj tyre rëndojnë më shumë pasi në makinën tip Benz janë gjetur leva, bateri të tjera, Cannabis Sativa, etj.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale:

? ?Vjedhja?në bashkëpunim e mbetur në tentativë dhe? Prodhimi dhe shitja e narkotikëve? parashikuar në nenet  134/2, 22  dhe 283 të Kodit Penal në ngarkim të shtetasit Shaban Haka dhe

? ?Vjedhja?në bashkëpunim e mbetur në tentativë parashikuar në nenin  134/2, 22  dhe 283 të Kodit Penal në ngarkim të shtetasit Y.V. /CityNews

Lajmet e fundit nga