LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Idrizi iu përplas të vërtetën në sy Ramës e Metës/S’ka dialog në mazhorancë!

12 Prill 2017, 11:28, Aktualitet CNA

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, i është përgjigjur kërkesës së kreut të Kuvendit, Ilir Meta, për seancë të jashtëzakonshme parlamentare më 18 prill.

Idrizi tha se do të marrin sërish pjesë në këtë seancë, duke prezantuar emrat e tyre, edhe pse në seancën e mbrëmjes së kaluar PDIU u përjashtua nga Komisionet e Vetting-ut.

Më tej, ai tha se mes mazhorancës mungon prej kohësh dialogu.

?Ne padyshim që prapë do prezantohemi me emrat tanë. Prej kohësh s?ka pasur dialog në mazhorancë, edhe pse jemi pjesë e saj. Ligjërimi kërcënues, ultimativ dhe arrogant është i rrezikshëm?, tha Idrizi./CityNews

Lajmet e fundit nga