LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha tregon ku shkojnë paratë e taksapaguesve shqiptarë

12 Prill 2017, 10:03, Aktualitet CNA

Kryetari i PD, Lulzim Basha në takimin e radhës te ?Çadra e Lirisë?, ka folur edhe njëherë për qeverinë Rama, shpërdorimin që ajo i ka bërë fondeve publike dhe vjedhjeve të parave të taksapaguesve shqiptarë.

Basha ka bërë një llogaritje të thjeshtë parave të qytetarëve që ka marrë qeveria Rama dhe sipas shifrave të kreut të PD, bëhet fjalë për 1.000 euro për frymë.

?Në një llogaritje të thjeshtë, qeveria Rama në 4 vitet e pushtetit ka arritur të shpërdorojë përmes taksave dhe kredive shtetërore ju ka vjedhur 1 mijë euro për frymë. Si mund ta kuptojnë më mirë shqiptarët këtë komplot ekonomik që është drejtuar ndaj çdo shqiptari dhe vjedhja shtrihet në xhepat e çdo shqiptari. Këtë e shihni kudo, mjerimi ekonomik, rënia e fuqisë blerëse, shëndetësia në ditët e saj me të zeza, çmimet dhe taksat e rritura janë pjesë e kësaj vjedhjeje dhe e bëjnë këtë vjedhje më të thellë dhe më të madhe. Po ku shkojnë para, mos ndodhta shkojnë në xhepat e anëtarëve të PS? Jo shkojnë në xhepat e një grupi oligarkësh, pushtetarësh, e një grushti kriminelësh. Këta janë përfituesit e drejtëpërdrejtë, këta janë autorët e komplotit, tha më tej Basha nga Çadra./CityNews

Lajmet e fundit nga