LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga Ylli DYLGJERI/LSI, jo miting te Baba Mondi!

12 Prill 2017, 08:29, Aktualitet CNA

Sipas mediave Kryeministri Edi Rama do te çele fushaten nga Tirana, diten e enjte, ne sheshin “Nene Tereza”. Pra ka zgjedhur njeheresh edhe sheshin edhe emrin e shenjtores se madhe Nene Tereze?! Abuzim? Mbase.
PD vijon te mbetet ne çader…ne Bulevard.
Po LSI? Do vazhdoje te rrije ne pritje? Apo do vazhdoje te predikoje deri sa te “mblidhet” ne sheshin e shenjtorit tjeter te nderuar Baba Mondit.
JO!
Duke pasur respektin me te madh per shenjtoret, po rikthehem ne sheshin e politikes. Aty ku dhe luan çdo dite politika. Analistet edhe me prane LSI thone se gjithshka ka ngelur ne doren e saj. Te gjithe presin se cilit do te jene veprimet e Ilir Metes???
Ne Tiranen e Re, aty ku jetoj, cdo dite me ndalin ne rruge te njohur. Pyetja e pare eshte: Çdo beje LSI? E pastaj pasi mbledhin veten pyesin: Çthote Iliri?
Pergjigjja ime eshte po ajo qe degjoj nga Iliri ne media:
Jemi gati të dorezojme karriget…!!! Eme tej me predikime per PS-ne e PD-ne:
-Te mos humbim vemendjen nga disa reforma te rendesishme qe ka vendi.
Te vazhdoje ne menyre transparentereforma ne drejtesi …
– Eshte e rendesishme per klimen politike per te qene sa me konstruktive…
Po tensionohet artificialisht situata…etj, etj.
Ketu mbaj fjalen, dhe frymen njeheresh. Pyetja dhe pergjigja qe me vjen ne mend eshte: Pse duhen dorezuar karriget? Karriget na i ka dhene votuesi! AI eshte Sovrani…Duke mbetur ne mendime deri sa te flase Iliri po shkruaj serisht.
Boll me. LSI, Jo miting te Baba Mondi!
Ka plasur fushata ne sheshe.

Lajmet e fundit nga