LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ultimatumi i Erdogan/ Do rikthej dënimin me vdekje edhe pike!

12 Prill 2017, 09:06, Aktualitet CNA

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka konfirmuar të martën se, pas referendumit për ndryshimet kushtetuese të 16 Prillit , ku pritet mbështetje e madhe, në axhendën e Parlamentit do të jetë projekt-vendimi për futjen e dënimit me vdekje.

?Pas referendumit për ndryshimet kushtetuese, të 16 prillit, në axhendën e Parlamentit do të vendoset projekt-vendimi për dënimin me vdekje. Nëse nuk e mbështesin, ne do të organizojmë edhe një referendum rreth kësaj çështjeje?, ka thenë Erdogan në një takim në Sanliurfa. Duke shtuar se ISIS-i, Partia Komuniste e Kurdistanit, apo ndonjë organizate tjetër terroriste, nuk duhen lejuar të valëvisin flamuj dhe të veprojnë në asnjë qytet./ CityNEWS

Lajmet e fundit nga