LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përjashtimi nga Vettingu/Idrizi sulmon ashpër Ramën e Metën: Cinikë!

12 Prill 2017, 11:14, Aktualitet CNA

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, ka reaguar publikisht për përjashtimin nga Komisionet e Vetting-ut. Në një dalje për mediat, kreu i çamëve iu përgjigj aleatëve në bashkëqeverisje, PS dhe LSI.

Idrizi tha se përjashtimi i PDIU nga komisionet ishte një veprim cinik. Sipas tij, palët duhet të ulen urgjent për gjetur zgjidhje për krizën politike.

?Përjashtimi i PDIU nga Komisionet e Vetting-ut ishte cinike. Duhet zgjidhje urgjente e krizës politike. Palët të ulen për të diskutuar dhe gjetur zgjidhje?, tha Idrizi.

Ndërkohë, mbrëmjen e kaluar Kuvendit zgjodhi 3 anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, në një seancë të jashtëzakonshme, ku u përjashtua PDIU. Ky komision u vendos të përfaqësohej nga PS, me dy anëtarë, dhe LSI me një anëtar./CityNews

Lajmet e fundit nga